Inquiry
Form loading...
01020304
655c041cc6
655c0411i8
655c041gaf
010203

ЗА НАСпрофил на компанијата

Шангај RAGGIE Power Co., Ltd. е високотехнолошка компанија специјализирана за дизајн, производство, продажба, инсталација и работа на соларни фотоволтаични апликации. ние сме со седиште во yiwu, КИНА. нашата фабрика со седиште во Wenzhou, КИНА, повеќе од 17 години соларно искуство, компанијата има група на високо образовани и искусни експертски дизајнерски тим за фотоволтаични, кој служи за консултации, дизајн, системска интеграција и еден -стоп решенија за фотоволтаични системи на различни проекти за примена на соларна енергија.
Гледај Повеќе

КЛАСИФИКАЦИЈАНашата компанија главно произведува и продава системи за производство на соларна енергија за домаќинство, соларни панели, преносни соларни независни системи за напојување, соларни инвертери, соларни контролери, батерии без одржување, литиумска батерија, напојување итн. разни напојувања за итни случаи и други производи

0102030405060708091011121314151617181920Дваесет и еденДваесет и дваДваесет и триДваесет и четири252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960
200
Велосипед
брендови
147
Специјални
понуди
1033
Задоволен
клиенти
38
Партнери низ
САД

НОВИ СТАВКИинформации

Честпочесна квалификација

 • 2020: го освои „претпријатието за висока технологија“
 • 2020 година: Положен „Систем за управување со квалитет ISO 9001 сертификат“
 • 2019: Ја освои титулата „Мали и средни претпријатија со висок раст во провинцијата Гуангдонг“
 • 2014: Од стратешки партнери. "
 • 2011: Одличен добавувач“
 • 2014: Го освои „Производот на познатиот бренд на провинцијата Гуангдонг“
 • cer1fnw
 • cer23 tb
 • 655c1bfwo5
 • 655c1be4uq
 • 655c1bboap
 • 655c1bdnav
 • 655c1bd03k